Energa Wind Service Sp. z o.o. jest spółką należącą do Linii Biznesowej Wytwarzanie w Grupie Kapitałowej ENERGA, będącej częścią Grupy Kapitałowej Orlen.

Spółka Energa Wind Service sp z o.o. powstała z wydzielenia obszaru wiatrowego ze Spółki Energa Wytwarzanie SA. Oferujemy usługi w branży wiatrowej z zakresu serwisu turbin wiatrowych, zarządzania technicznego jak i obsługi stacji elektroenergetycznych. Świadczymy usługi serwisowe na obiektach wytwórczych należących do Grupy Kapitałowej Orlen, w ramach technologii Gamesa, Vestas, Futhlander na farmach: Bystra, Myślino, Parsówek Karcino, Przykona i Karścino. Pod naszym nadzorem technicznym i obsługą ruchową stacji elektroenergetycznych  pozostają farmy wiatrowe: Kanin, Nowotna, Subkowy i Kobylnica, oparte o technologie Nordex, Gamesa, Siemens i Vestas. Energa Wind Service poprzez współpracę w projekcie Grupy ORLEN i Northland Power współuczestniczy w projekcie budowy pierwszej polskiej, morskiej farmy wiatrowej Baltic Power o planowanej mocy zainstalowanej 1.2 GW.

 

Energa Wind Service Sp. z o.o. jest spółką, której podstawowym przedmiotem działalności jest świadczenie usług Serwisu i Zarządzania Technicznego Farm Wiatrowych. EWS posiada wyspecjalizowaną kadrę techniczną, która posiada wieloletnie doświadczenie serwisowe oraz szerokie przeszkolenie, co daje rękojmię należytego świadczenia przedmiotowych usług.

Władze spółki

Tomasz Makaro

Prezes Zarządu Energa Wind Service Sp z o.o.